KingTR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
KingTR

KingTR

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BöLe EVLiLiK YeMiNi GöRüLMeDi

2 posters
YazarMesaj
MEHMET*GOSDEE
Yeni Üye
MEHMET*GOSDEE

BöLe EVLiLiK YeMiNi GöRüLMeDi Empty
MesajKonu: BöLe EVLiLiK YeMiNi GöRüLMeDi   BöLe EVLiLiK YeMiNi GöRüLMeDi Icon_minitimeC.tesi Kas. 17, 2007 9:32 pm

Küçükçekmece Belediyesi'nce düzenlenecek toplu düğün şöleni öncesi seminer verilen 50 çifte, ''Gelin-Damat Yemini'' ettirildi.

Küçükçekmece Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, geleneksel hale getirilen düğün şöleninde bu yıl 500 çiftin evlendirileceği belirtildi.

450 çiftin nikahının, 50 çiftin ise düğününün gerçekleştirileceği ''4. Toplu Düğün Şöleni''nin, 25 Ağustos Cumartesi günü Halkalı Ziraat Mektebi bahçesinde yapılacağı kaydedildi.

Şölen öncesi, düğünü yapılacak 50 çifte Küçükçekmece Belediyesi Meclis Salonu'nda, aile ve kişisel gelişim uzmanlarınca ''Evlilik Okulu'' başlıklı seminer verildiği ifade edilen açıklamada, eğitim sonrası çiftlere sertifikalarını, Belediye Başkanı Aziz Yeniay'ın takdim ettiği belirtildi.

Programda, çiftlerin aile kurumuna önem vermelerini isteyen Yeniay'ın, çiftlere mutluluk dileyerek, evlilikte her şeyin karşılıklı anlayışla çözülebileceğini ifade ettiği kaydedildi.

Sertifika töreninden önce çiftlere, bir ömür boyu birlikte yaşayacakları hayat öncesi ''Gelin-Damat Yemini'' ettirildiği bildirildi.

Açıklamada yer verilen ilginç yemin şöyle:.

Gelin Yemini: İki yarımdan bir tam olmaya adım attığımız bugünde; kredi kartlarını çökertip seni üzmeyeceğime, sık sık ağlayarak annemin evine gitmeyeceğime, pahalı hediyeler istemeyeceğime, sürekli şikayet etmeyeceğime, her gün sana mükellef sofralar hazırlayacağıma, seni anlamaya çalışacağıma, hayatım boyunca seni seveceğime söz veriyorum.

Damat Yemini: İki yarımdan bir tam olmaya adım attığımız bugünde; futbol maçlarını seni sıkacak kadar izlemeyeceğime, televizyon kumandasını arada bir sana vereceğime, fazla mesai bahanesiyle arkadaşlara uymayacağıma, kayın validemin ev ziyaretlerinden rahatsız olmayacağıma, özel gün ve haftalarımızı asla unutmayacağıma, arada sırada da olsa sana hediyeler alacağıma, seni daima koruyup kollayacağıma söz veriyorum
...........
Admin
Admin
Admin

Takımı : Beşiktaş

BöLe EVLiLiK YeMiNi GöRüLMeDi Empty
MesajKonu: Geri: BöLe EVLiLiK YeMiNi GöRüLMeDi   BöLe EVLiLiK YeMiNi GöRüLMeDi Icon_minitimeÇarş. Kas. 21, 2007 8:53 pm

Hmm... Saol Güzel Paylaşım...
https://kingtr.4umer.com

BöLe EVLiLiK YeMiNi GöRüLMeDi
1 sayfadaki 1 sayfası